Volnost motýlů

Na motivy hry Leonarda Gershe Butterflies are free (v překladu Iva Havlů) napsal a zinscenoval Jiří Untermüller.

úprava a režie: Jiří Untermüller

premiéra: 11. 3. 2015

délka představení: 80 min. bez přestávky

Hra Leonarda Gershe "Butterflies are free" měla svůj jevištní křest na Broadwayi v roce 1969 a krátce nato byla vyhodnocena jako nejlepší americká hra roku. Komorní příběh mladého Dona a začínající herečky Jill se odehrává v jednom bytě v New Yorku. Don, ve snaze vymanit se z přehnané péče své milující matky, se rozhodne postavit na vlastní nohy a odstěhuje se do malého bytu v bohémské čtvrti.
A právě tam začíná "naše" Volnost motýlů. Jeden zvláštně obyčejný den několika lidí, jejichž životy se právě tam a právě tehdy propojí. "Náš" příběh není ani romantická komedie, ani srdceryvná lovestory. Není ani o se slepotou bojujícím chudáčkovi, ani o hloupé blondýnce, ani o upjaté matce z povolání. Vyprávíme příběh, ve kterém je - a možná také není - mateřský strach zdravotním postižením, láska sexuální charitou a tma světlem.
V dramatizaci Jiřího Untermüllera se setkáme s jedním cynickým klukem, který umí nazpaměť Dylana Thomase s Dickensem a Twainem dohromady; s holkou, která kdyby si měla vybrat, co bude dělat do konce života a mohla by to bejt jen jedna věc, vybrala by si jídlo; s úspěšnou spisovatelkou, která díky knížkám naučila svého slepého syna plavat; a v neposlední řadě také s broadwayským režisérem, paní Rowlingovou a týpkem, který vám ani za pohled na sexy zadeček nedá pizzu zadarmo.

osoby a obsazení: 
Don - Radek Vyvadil
paní Bakerová, jeho matka - Lucie Stropnická
Jill - Adéla Červenková
pizzaboy, paní správcová, režisér - Jan Krčma

Vytvořte si webové stránky zdarma!